Medycyna Estetyczna

Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej
Milena Bakalarczyk-Szklarczyk

DERMAPEN 4

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

CO DAJE ZABIEG FRAKCYJNEGO MIKONAKŁUWANIA DERMAPEN™?

Naturalne procesy regeneracyjne

DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

  • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
  • poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry
  •  

     

     

     

     

     

     

     

    Precyzja zabiegu

    Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły.

    Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

    Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

    OBSZARY TERAPII

    Leczenie najtrudniejszych obszarów

    DERMAPEN™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

    DZIAŁANIE

    Stymulacja fibrobalstów

    DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

    WSKAZANIA

    Urządzenie do zadań specjalnych

    Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych. DERMAPEN™ jest pierwszą linia walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem.

    BEZPIECZEŃSTWO

    Molibdenowe igły

    Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 16 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

    Mezoterapia


    Polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiednich substancji leczniczych) bezpośrednio w skórę. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek podawanych substancji.
    W swojej praktyce korzystam głównie z preparatów z kwasem hialuronowym min NCTF 135HA, których bogaty skład i drogocenne działanie widać w spektakularnych efektach nawilżonej i odżywionej  skóry.

    Zabiegi  mezoterapii  wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry ) z uwagi na:
    poprawę metabolizmu komórek skóry;
    stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
    powstanie nowych naczyń krwionośnych;
    poprawę mikrokrążenia;
    stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
    hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
    prawidłowe odżywianie skóry.

    Jakie niedogodności mogą wystąpić w trakcie zabiegu mezoterapii?
    ból podczas wstrzyknięć - można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego
    rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
    bardzo rzadkie odczyny alergiczne objawiające się obrzękiem i rumieniem, ustępujące po kilku minutach lub godzinach
    siniaki, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi.

    Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?

    Zabieg mezoterapii jest przeznaczony zarówno dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i dla osób, u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane. Mezoterapia to zabieg dla tych, którzy chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić nawilżenie skóry, jej jędrność oraz pozbyć się drobnych zmarszczek.

    Jaka jest zalecana częstotliwość zabiegów?
    Liczba zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Pełne i długotrwałe efekty zapewnia wykonanie mezoterapii w serii kilku zabiegów. Na początku należy poddać się jednemu zabiegowi co kilka dni przez krótki okres czasu, później zaleca się jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

    OSOCZE

    Osocze bogatopłytkowe czyli tzw wampirzy lifting Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta, z której przygotowuje się odpowiedni preparat – osocze. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.

    Dla kogo jest zabieg podania osocza bogatopłytkowego?
    Podanie osocza bogatopłytkowego polecane jest wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Czyli w momencie, kiedy skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się zmarszczki i fałdy. Szczególnie dedykowana jest pacjentom uczulonym na produkty do mezoterapii.

    Wskazania do zabiegu:
    wiotka, zniszczona, sucha skóra twarzy, dekoltu, szyi, dłoni i innych patii ciała
    zmniejszona gęstość skóry
    blizny po trądziku
    regeneracja po innych zabiegach ( zwłaszcza laserowych)
    skóra głowy w celu profilaktyki i leczenia wypadania włosów

    Jak wygląda zabieg? Dla zwiększenia komfortu pacjenta, miejsce zabiegowe jest wcześniej znieczulane specjalnym kremem. Pierwszy etap to pobranie niewielkiej ilości krwi od pacjenta z żyły odłokciowej. Następnie krew poddaje się wirowaniu, aby oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.

    Efekty zabiegu
    - regeneracja i rewitalizacja skóry
    - odżywienie skóry
    - wypełnienie drobnych zmarszczek
    - ujędrnienie i poprawa napięcia skóry
    - przyspieszenie procesu gojenia się ran pozabiegowych

    Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, ale pierwsze efekty widoczne są po 3-4 tygodniach. Rezultat końcowy przebudowy skóry widoczny jest po około 6 miesiącach. Aby uzyskać pożądaną poprawę napięcia, elastyczności, czy gęstości skóry należy zastosować zalecaną przez lekarza liczbę zabiegów. Najczęściej wykonuje się serię 3-4 zabiegów w odstępach dwóch tygodni. Po podaniu osocza skóra u większości pacjentów jest zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa, jak również mogą zdarzyć się małe siniaki. Objawy te ustąpią samoistnie w ciągu 2-3 dni.

    Przeciwwskazania:

    - ciąża, karmienie piersią
    - opryszczka lub inny stan zapalny skóry
    - leki przeciwkrzepliwe (zasinienia)
    - ostre zakażenia wirusowe
    - niewyrównana cukrzyca
    - choroba nowotworowa

    Kwas hialuronowy


    Występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

    Zastosowanie w medycynie estetycznej

    Kwas hialuronowy do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząsteczek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Dzięki temu zapewniają jej wyjątkowe ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do rodzaju i głębokości zmarszczek, co umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu estetycznego.

    Rodzaje zabiegów:

    - wypełnianie zmarszczek
    - powiększenia ust i podkreślenia ich konturów
    - wolumetria, czyli modelowanie owalu twarzy (okolicy policzków, brody)

    Efekt zabiegu

    Efekt zabiegu jest natychmiastowy, ale nie permanentny. Trwałość efektu to sprawa indywidualna i zależy między innymi od wieku osoby, która poddała się zabiegowi, od jej typu skóry, czy stylu życia. Zabieg często jest powtarzany po upływie sześciu do dwunastu miesięcy od zabiegu wygładzania zmarszczek.

    Przeciwskazania do zabiegu

    Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:
    - ciąży
    - karmienia piersią
    - choroby nowotworowej
    - chorób autoimmunologicznych
    - stanów zapalnych skóry
    - uczulenia na kwas hialuronowy
    - skłonności do występowania blizn Możliwe działania niepożądane:
    - zaczerwienienie
    - świąd
    - ból w miejscu wstrzyknięcia
    - obrzęk

    Objawy zazwyczaj ustępują po 2-3 dniach od zabiegu.

    Toksyna botulinowa

    Sposób na zniwelowanie zmarszczek mimicznych.
    Toksyna  działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia.
    Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.
    Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg małoinwazyjny i prosty w wykonaniu.

    Wskazania

    zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy,
    wokół oczu („kurze łapki”),
    poprzeczne na czole,
    pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”) i inne

    Przeciwwskazania

    - zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona); - nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie); - stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

    - aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
    - aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
    - D-penicylamina (Cuprenil)
    - cyklosporyna
    - tubokuraryna, pankuronium, galamina
    - sukcynylocholina
    - linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
    - miejscowe infekcje skóry
    - ciąża, okres laktacji

    Powiększanie ust kwasem hialuronowym


    Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest modelowanie ust.  Wiele kobiet boryka się z problemem zbyt mało wykształconej czerwieni wargowej, opadającymi kącikami ust, mało zaznaczonym konturem. Medycyna estetyczna znalazła na to sposób małoinwazyjny i przynoszący spektakularne efekty-kwas hialuronowy.

    Wielkość i kształt ust

    Przed powiększaniem ust należy określić ich pożądaną wielkość i kształt. Warto przy tym pamiętać, że o finalnym efekcie będą decydowały naturalne predyspozycje i podatności  naszych warg na korektę. Zaaplikowany kwas hialuronowy przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do tkanki i właściwy efekt widać po tym czasie.
    Sposób powiększania kształtu ust zależy od wieku pacjenta. Młode kobiety decydują się zazwyczaj na uzupełnienie objętości i uwypuklenie czerwieni wargowej. Dojrzałe panie wybierają korektę zmarszczek palacza, podniesienie kącików ust, modelowanie i uzupełnienie czerwieni warg oraz podkreślenie tzw. łuku kupidyna.

    Jak przebiega zabieg?
    Zabieg trwa ok. 20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana jest cienką igłą, punktowo. Jak po każdym tego typu zabiegu może wystąpić obrzęk i nadmierna wrażliwość na dotyk, ponieważ obszar ust jest okolicą szczególnie wrażliwą. Zwykle objawy te występują w ciągu 2 dni a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

    Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:
    - ciąży
    - karmienia piersią
    - choroby nowotworowej
    - chorób autoimmunologicznych
    - stanów zapalnych skóry
    - uczulenia na kwas hialuronowy
    - skłonności do występowania blizn

    Nici rewitalizujĄce PDO

    Implantacja (założenie) nici to nowy, coraz bardziej popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej . Rodzajów, długości, grubości i materiałów z których są wykonywane, jest kilka.
    Nici gładkie stanowią „rusztowanie” dla skóry np. przy opadających marionetkach, lub poprawa jędrności policzków
    nici liftingujące  pozwalają nam „unieść”  opadający owal twarzy (unoszenie tzw. chomików)

    Co to jest nić PDO?

    Nić PDO składa się z polidioksanonu, substancji wykorzystywanej od ponad 20 lat w produkcji rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii czy okulistyce. Podanie ich w skórę ma na celu mechaniczne drażnienie i stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu.
    Nici samoistnie rozpuszczają się po upływie mniej więcej 1,5 roku.

    Dla kogo?
    Dla wszystkich osób po 30 roku życia chcących poprawić jakość i napięcie skóry, w sposób dyskretny i długofalowy.

    Efekty zabiegu

    Warto pamiętać, że efekt estetyczny jest odsunięty w czasie i często pacjentka może nie widzieć rezultatów bezpośrednio po zabiegu. Po około 10-14 dniach od podania nici rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Dopiero po 6-8 tygodniach pojawiają się efekty stymulacji zainicjowanej obecnością nici w tkankach – zwiększenie napięcia oraz jędrność skóry.


    Zalecenia pozabiegowe

    zrezygnować z sauny, basenu, czy wysiłku fizycznego przez 3-5 dni
    unikać masażu i innych zabiegów na twarzy przez minimum 7 dni
    ograniczyć mimikę twarzy, panować nad odruchem ziewania, delikatnie otwierać usta, zrezygnować ze spożywania wielkogabarytowych posiłków (np. jabłek) przez 7-10 dni

    Przeciwwskazania

    - ciąża
    - choroba nowotworowa
    - otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
    - zaburzenia krzepliwości krwi
    - terapia przeciwzakrzepowa